První kolo Českého poháru

21.10.2024

V netradičním čase pátečního podvečera se vydal mužský tým odehrát konečně 1.kolo Českého poháru přes kopec Sirákov do nedalekého Vsetína. Že měli Čamlíci vsetínským ogarom co vracet, o tom nebylo pochyb.

Fotografie z facebooku HBK Vsetín

Zápas začali hosté v necelých třech letkách a Chovančíkem v brance vlažně a v 9 vteřině už musel brankář hostí řešit samostatný únik. Malenovice se zhruba po pěti minutách srovnali s tvrdou hrou Vsetína a betonovým povrchem. První formace začala úřadovat a na konci kombinace byl Hruboš, který otevřel skóre střelou do prázdné brány - 0:1. Za 23 vteřin se na brankovišti prosadil Huťka, jenž dorazil Miksovo nahození - 0:2. Malenovice zápas kontrolovaly a Vsetín do šancí pouštěly pouze sporadicky. Po šesti a půl minutách druhé části zvýšil na 3:0 Cunda, jenž ze slotu trefil přesně nad levý Kutějův beton. O padesát vteřin později vrátil Hruboš Brázdilovi přihrávku do prázdné branky a hosté vedli už 4:0. Vsetín korigoval skóre rychlou Šimarovou střelou, který snížil na 1:4. Hosté již k velkým šancím domácí nepouštěli a sami na konci zápasu, navíc v oslabení přidali ještě jednu branku branku. Zlámal dorazil míček do branky a hosté slavili postup a vítězství, kterých teď potřebují co nejvíce.

Sestava:

Chovančík, Opavský - Kulička, Lečbych, Miksa, Zlámal - Brázdil, Bureš, Cunda, Hruboš,  Huťka, Mišurec, Siwek, Vingárek

Shrnutí

HBK Vsetín x HBC Malenovice

1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: Hruboš (Brízdil, Vingárek), Huťka (Miksa, Kulička), Cunda (Kulička), Brázdil (Hruboš, Kulička), Zlámal (Cunda, Vingárek)

Vyloučení: 3:2