Nepovedený závěr stál Čamlíky 2 body

08.10.2023

V neděli 8.10.2023 přijel do Lopik arény nový soupeř, celek TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Utkání začalo pěkně zčerstva a hned v desáté vteřině po Hrubošově nahrávce otevřel skóre zápasu Nohál - 1:0. Domácí byli lepším mužstvem a vytvářeli si spoustu šancí. Druhá branka přišla paradoxně v oslabení, kdy v úniku dva na jednoho vyšachovali obránce i s brankářem Cunda s Hrubošem, který zvýšil stav na 2:0.

Hosté nebyli horší, ale Chovančík v první třetině udržel nulu.

Ve druhé třetině však domácí polevili. Kalivoda na brankovišti ledabyle bránil Škeříka, ale ten důraznou dorážkou procpal míček skrz Chovančíka do branky. Čamlíkům přišla vhod přesilovka, a když Martin Brázdil vyhrál čistě buly, vyslal Medřický svůj granát do pravého horního rohu a bylo to 3:1. Za minutu a půl unikl obraně Adam Hruboš a backhandovou kličkou obelstil brankáře a zvýšil na 4:1.

Třetí část začala lépe pro hosty, kteří využili přesilovou hru - 4:2.

Obraz hry se začal obracet. Domácí nevyužili několik slibných šancí a hosté zvyšovali svůj tlak. Navíc Chovančík měl čím dál víc práce, a ještě mu život komplikoval důraz hostů při dorážkách. Dvě minuty před koncem v útočném pásmu oplácel Ševčík a musel na trestnou lavici. Hosté přesilovku okamžitě využili a vrátili se tím do hry. Patnáct vteřin před koncem hosté zasadili domácímu nadšení čtvrtou tvrdou ránu, když zápas srovnali na 4:4. V prodloužení měli šanci domácí, ale bez využití. Naopak hosté prodloužení ukončili stojedenáct vteřin před jeho koncem. Čamlíkům tak z vytoužených tři bodů zbyl pouze jeden.

Sestava:

Opavský, Chovančík - Kalivoda, Kulička, Lečbych, Dudík, Machálek, Mikl - T. Brázdil, M. Brázdil, Huťka, Nohál, Ševčík, Bureš, Mišurec, Cunda, Bár, Medřický, Hruboš, J. Brázdil

Shrnutí

HBC Malenovice x TJ Lokomotiva Česká Třebová

4:5 PP (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)

Gól: Nohál (Hruboš), Hruboš (Cunda, Kulička), Medřický (M. Brázdil), Hruboš (Cunda, Chovančík)

Vyloučení: 7:5