V naprosté režii hostů

08.05.2024

V sobotu 4. května vyrazil tým starších žáků na utkání s HBK Kyjov. Jednalo se o poslední očekávaný duel těchto týmů v letošní sezóně. Předchozí skóre na zápasy 1:1 a boj o druhé místo v tabulce mezi českými týmy a o postup do kvalifikačního turnaje sliboval drama do poslední chvíle. Kyjov dlouhodobě patří mezi velmi kvalitní týmy, a tak Čamlíci věděli, že se nebude jednat o jednoduchý zápas a tomu odpovídala i příprava na trénincích.

Zápas začal dle plánu v 10h a od samého začátku zápasu nenechali Čamlíci nikoho na pochybách, kdo určuje tempo hry. První gól střelil ve třetí minutě Gabriel Dittrich po přihrávce od Jakuba Ivana Mozgy. Nervózní začátek zápasu tedy Čamlíci zvládli a v 10. minutě se dostali do dvoubrankového vedení. Následně Kyjov snížil na 1:2, ale o necelých 20s se skóre opět měnilo a první třetina skončila 1:3.

Druhá a třetí třetina byla již v naprosté režii hostů, kterým se dařilo úspěšně odvrátit všechny soupeřovy protiútoky a šance. Konečné skóre skončilo velmi příznivým stavem 1:8 a hostující tým Malenovic získal cenné 3 body a definitivní jistotu postupu do celorepublikového kvalifikačního turnaje.

V celém zápase se dařilo zejména první úderné lajně s Gabrielem a Ondřejem Víchem, které v pozici obránce intenzivně podporoval Jakub. Nutno podotknout, že hrál velmi dobře celý tým a každý hráč odvedl pro tým maximum. Hráčská sestava v Kyjově téměř odpovídala sestavě pro kvalifikační turnaj, a tak mohli trenéři použít tento zápas jako dobrý test pro vrchol sezóny. ¨

Následující sobotu hrají mladí Čamlíci svůj poslední zápas Ligy starších žáků v Karviné.

Sestava

Prokop - Pánek, Trčková, Dittrich, Mišurec, Bárová, Šrajer, Vích, Urbánek, Učeň, Mozga, Juřík, Rosík, Ludvová

Shrnutí

HBK Kyjov x HBC Malenovice

1:8 (1:3, 0:2, 0:3)

Góly: Dittrich (Mozga), Dittrich (Mozga, Vích), Vích (Dittrich), Vích (Dittrich), Urbánek (Šrajer), Dittrich (Mozga, Vích), Dittrich, Urbánek (Dittrich, Vích)

Vyloučení: 3:6