Napínavý zápas až do nájezdů

01.05.2024

V sobotu 27. dubna vyrazili starší žáci na Slovensko na další zápas s tamním týmem HBK Medokýš Martin. Z minulého týdne si Čamlíci vezli hořký pocit z porážky s hostující Karvinou, která dokázala v samotném závěru zápas otočit a nakonec vyhrát 4:3. Není tedy divu, že pocity v týmu nebyly zrovna nejlepší a bylo trochu těžší hledat motivaci před tak těžkým zápasem.

Naštěstí se čas zápasu posunul na 14 hodin, a tak mohl tým vyrážet v 10:30. Dvě a půl hodiny dlouhá cesta příjemně utekla a kolem jedné hodiny byl tým na místě. Tentokrát se nekonalo žádné překvapení a všichni věděli, co je čeká. Samozřejmě domácí tým je na svoje betonové hřiště zvyklý, ale dalo by se říct, že i Čamlíci se v průběhu rozehrávání s povrchem a záludnostmi hřiště dobře seznámili. Na poslední chvíli se udělaly ještě drobné úpravy na některých hokejkách a šlo se do zápasu.

Malenovičtí tentokrát vyrazili z důvodu velké nemocnosti v relativně štíhlé sestavě. Deset hráčů v poli a v bráně Fabien Prokop, který to měl ze všech asi nejhorší. Přeci jenom, plast je plast a pohyb na betonu je pro gólmana úplně jiná disciplína.

Čamlíci nevstoupili do zápasu vůbec špatně a hned první gól vstřelil po nahrávce od Elišky Bárové Jakub Ivan Mozga. Následovalo srovnání ze strany Martina na 1:1. Poté byl v čase 6:27 Jakub vyloučen a následovalo asi nejlepší oslabení Čamlíků v celé sezóně. Už několikrát se stalo, že po vyloučení hráče se celý tým semknul a najednou všichni hráči hrají na 150 %, ale to, že se podaří dát hned dva góly, asi nevěřil nikdo. První gól v oslabení dal Gabriel Dittrich. Opět po nahrávce od Elišky. Druhý gól potom byl v režii Matěje Urbánka. Nicméně Martinu se podařilo ještě před koncem třetiny snížit na 2:3.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve velmi vysokém tempu, kdy ani jeden tým neměl čas si oddechnout a pořád se hrálo nahoru dolů. Gól padl jenom jeden, a to z hokejky Matěje po přihrávce od Ondry Vícha. Po dvou třetinách bylo tedy skóre příznivé 2:4.

Ve třetí třetině se už hosté, i přes řadu příležitostí, nedokázali prosadit, a naopak se dvakrát podařilo skórovat domácím, kdy svůj čtvrtý vyrovnávací gól dali v čase 43:28. Následovaly nájezdy, které rozhodly. Celkový poslední a šestý nájezd v řadě proměnili domácí a vyhráli. Čamlíci tak získali alespoň jeden cenný bod.

Tým trenérů velice chválí všechny hráče za neuvěřitelné nasazení a obětavost v osobních soubojích a v bránění. Čamlíci předvedli opravdu velmi dobrý výkon, na který mohou být hrdí. Dnešní velká pochvala patří Viktorovi Šrajerovi, který odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů. Jeho osobní nasazení a nebojácnost při bránění překazilo nejednu gólovou příležitost domácích.

Další sobotu čeká Čamlíky venkovní zápas s Kyjovem, kde se může rozhodnout o tom, který z těchto týmů postoupí do kvalifikačního turnaje. Oba týmy jsou vedle sebe v tabulce, tak se bude určitě na co dívat. Tímto zveme všechny fanoušky hokejbalu do Kyjova. Zápas začíná v 10 h.